Jaką smycz wybrać dla psa?

person Autor: We Love Pet list W: Blog Opublikowano: comment Komentarze: 0 favorite Wyświetlenia: 22

Obok żywienia, opieki zdrowotnej oraz dbania o higienę, podstawowym obowiązkiem każdego opiekuna psa jest wyprowadzanie swojego pupila na spacery, co najmniej dwa, najlepiej 3 razy dziennie. Spacery są ważne co najmniej z dwóch powodów – po pierwsze, zwierzę musi przecież załatwiać swoje potrzeby fizjologiczne, po drugie, potrzebuje ruchu, zabawy i odkrywania nowych miejsc, a spacery są ku temu najlepszą okazją. Wobec tego, niezbędne są takie akcesoria, jak obroża lub szelki oraz smycz. Bardzo ważne przy tym, abyśmy kupili odpowiednie produkty. Jaką smycz wybrać dla psa? Jakie rodzaje smyczy dla psa znajdziemy w internetowych i stacjonarnych sklepach z produktami dla zwierząt? Czym różnią się od siebie poszczególne? Jaka długość smyczy dla psa jest optymalna? Na co jeszcze zwrócić uwagę przy zakupie? Radzimy, jak dopasować najlepszą smycz dla psa!

Rodzaje smyczy dla psa (materiał wykonania)

Jaką smycz wybrać dla psa? W pierwszej kolejności na pewno warto sprawdzić jaki w ogóle mamy wybór. Współcześnie producenci psich akcesoriów, przy rozróżnieniu na poszczególne kryteria oferują co najmniej kilka rodzajów smyczy dla psa. Ze względu na materiał wykonania, wymienia się: smycze dla psa skórzane (tj. z naturalnej skóry), smycze z ekoskóry, a także z różnego rodzaju tkanin, np. z taśmy nylonowej, poliestrowej lub bawełnianej czy też z innowacyjnego materiału COLLARTEX. Opinie na temat tego, jaki rodzaj smyczy dla psa jest najlepszy są w tym przypadku dość mocno podzielone. Wiele osób jest zwolennikami akcesoriów z naturalnej skóry. I rzeczywiście takie smycze są bardzo wytrzymałe, nie wchłaniają wody i nie brudzą się, a także są przyjemne w dotyku dla człowieka i psa, za to, aby posłużyły dłuższy czas trzeba regularnie je impregnować. Z roku na rok przybywa więc użytkowników smyczy wykonanych z taśm – nylonowych, poliestrowych, bawełnianych, które są niezwykle wytrzymałe i dostępne w szerokiej gamie kolorystycznej. Z pewnością godnymi uwagi są też najmocniejsze i wodoodporne smycze z innowacyjnego materiału COLLARTEX. Natomiast, jaka długość smyczy dla psa jest odpowiednia?

Jaka długość smyczy dla psa jest optymalna?

Zastanawiając się jaką smycz wybrać dla psa, która spośród oferowanych przez różnych producentów będzie najlepszą smyczą dla psa (przynajmniej z naszego i naszego psa punktu widzenia), po pierwsze musimy przemyśleć kwestię materiału wykonania, po drugie jej długość. Jaka długość smyczy dla psa jest najlepsza? Smycz dla psa na pewno nie może być za krótka. Nasz czworonożny przyjaciel musi mieć możliwość swobodnego chodzenia na smyczy oraz obwąchiwania interesujących go miejsc (pamiętajmy, że pies „widzi” świat nosem). Stąd też, smycz powinna mieć przynajmniej 3 metry długości, a jeśli lubimy zabierać psa na dłuższe piesze wycieczki należy zaopatrzyć się w jeszcze dłuższą smycz. Co to wszystko oznacza? Jaką smycz wybrać dla psa spośród tak wielu różnych produktów?

Najlepsza smycz dla psa, czyli jaka?

Podsumowując, wiemy już jakie rodzaje smyczy dla psa pod względem materiału wykonania mamy do wyboru oraz jaka długość smyczy dla psa jest optymalna. Niemniej, nie możemy zapominać, że najlepsza smycz dla psa to taka, która najbardziej odpowiada i nam, i naszemu psu. Poza fachowymi radami ekspertów, które niewątpliwie są bardzo cenne, pamiętajmy również o swoich i swojego psa indywidualnych potrzebach. Naturalnie inne smycze pasują do małych ras psów, inne zdają egzamin przy rasach dużych. Podobnie, różne modele sprawdzają się podczas spacerów po parku, inne w czasie górskiego trekkingu. Jeśli lubimy aktywnie spędzać czas ze swoim pupilem, dobrym rozwiązaniem jest zakup dwóch lub kilku różnych smyczy.

Komentarze

Brak komentarzy

Zostaw swój komentarz

Niedziela Poniedziałek Wtorek Środa Czwartek Piątek Sobota Styczeń Luty Marzec Kwiecień Maj Czerwiec Lipiec Sierpień Wrzesień Październik Listopad Grudzień

Nowe konto zarejestrowane

Dodaj swojego pupila

Posiadasz już konto?
Zaloguj się lub Zresetuj hasło
0