Czy szarpak dla psa to najlepsza zabawka?

person Autor: Paweł list W: Blog Opublikowano: comment Komentarze: 0 favorite Wyświetlenia: 2142

Szarpak dla psa to chyba najfajniejsza zabawka dla naszego czworonożnego przyjaciela. Odpowiada na liczne potrzeby, które pies bawiąc się nim zaspokaja. Dzięki zabawie w przeciąganie z psem możemy pogłębić więź łączącą nas z przyjacielem oraz stać się dla niego bardzo atrakcyjnym. Kimś najważniejszym w psiej wyobraźni. Kimś z kim nasz pies będzie uwielbiał spędzać czas.

Nasza suczka border collie Roxa od szczeniaka pokochała zabawę z różnymi szarpakami.

Jak bawić się szarpakiem ze swoim psem?

Pewnie nie raz widziałaś bawiącą się gromadę szczeniąt. Często jeden z nich łapie jakiś leżący przedmiot i ucieka. Pozostałe pieski biegną za nim, czekając na dobry moment na przechwycenie zdobyczy. Dochodzi do wzajemnego przeciągania i mocowania się pomiędzy szczeniakami. 

Właśnie tę naturalną chęć gonienia i przechwytywania możemy wykorzystać do wspólnej zabawy z psem za pomocą szarpaka.

przeciąganie z psem za pomocą szarpaka dla psa

Pozwalaj wygrywać.

Aby zabawa z Tobą była atrakcyjna, pozwalaj aby podczas szarpania z psem, raz na jakiś czas udało mu się „ukraść” szarpak i uciec z nim. Spowoduje to, że pies będzie widział szanse na zwycięstwo i chętniej kontynuował zabawę.

Do takiej zabawy sprawdzą się doskonale:

szarpak dla psa puller  szarpak dla psa z owczego futra  szarpak dla psa ażurowa piłka

 Naucz psa komendy puść.

Przygotuj dwa identyczne szarpaki dla psa. Jeden z nich ukryj za plecami, a drugim baw się ze swoim psem. Przestań poruszać szarpakiem, odczekaj aż pies wypuści szarpak z pyska i wyciągnij zza pleców drugi szarpak i rozpocznij ponownie zabawę z psem chowając za plecy pierwszy szarpak. Powtarzaj te kroki zabawy. Po kilku dniach spróbuj dodać słowną komendę „puść” zaraz przed wymianą szarpaka, w chwili gdy go wypuści zacznij się bawić drugim szarpakiem. Tym sposobem nauczymy psa, że komenda „puść” nie jest dla niego stratą zabawki tylko szansą na dalszą zabawę.

Do nauki polecam dwa identyczne:

szarpak piłka na linie  szarpak piłka na taśmie szarpak piłka na taśmie

Szukanie szczura. 

Do tej zabawy fajnie sprawdzą się miękkie szarpaki z wewnętrznymi piszczałkami lub szeleszczące, które nazywamy szczurami:)

Rozpocznij od zabawy z psem w przeciąganie od czasu do czasu naciskając na piszczący lub szeleszczący element. Pies zainteresuje się dźwiękiem z zabawki i zacznie sam gryźć pluszaka wywołując piszczenie. Gdy już wiesz, że zabawka stała się dla psa atrakcyjna rozpocznij chowanie jej w trakcie zabawy. Na początku siedząc na podłodze schowaj szarpak za sobą i zachęć psa do szukania. W chwili gdy go odnajdzie, uciesz się i rozpocznij zabawę w przeciąganie z psem. To będzie jego nagroda. Z czasem chowaj szarpak dla psa w coraz trudniejsze miejsca do odnalezienia.

Taką formą zabawy z psem będziemy rozwijać i zaspokajać jego zmysły węchowe oraz instynkt poszukiwania.

Zabawa w przeciąganie ze szczeniakiem.

Pamiętaj, aby w zabawie z młodym psiakiem musisz spróbować się zmniejszyć :) Gdy stoisz i pochylasz się nad nim może najzwyczajniej się Ciebie bać. Najlepiej usiądź na podłodze lub kucnij.

Nie zapomnij o słabiutkich pierwszych zębach szczeniaka. Nie wykonuj silnych i gwałtownych szarpnięć. Staraj się delikatnie przeciągać ze psiakiem wykonując powolne poziome do powierzchni ruchy. Wybierając szarpak dla szczeniaka musimy pamiętać, żeby był odpowiedniej wielkości. Twój piesek nie może się go przestraszyć i musi łatwo go złapać niewielkim pyszczkiem. Powinien być miękki dla delikatnych zębów oraz posiadać atrakcyjny dla szczeniaka wygląd.

Bezpieczeństwo i nie tylko.

Musisz wiedzieć, że każda zabawka dla psa będzie bardziej atrakcyjna jeśli będzie dostępna dla niego tylko podczas wspólnej zabawy. Nie zostawiaj psa samego z szarpakiem. My trzymamy się zasady, że wszystkie psie zabawki są schowane gdy nie możemy w tym czasie kontrolować naszej suczki Roxy. To zapewnia czworonogowi bezpieczeństwo (nie zadławi się odgryzionym elementem), a zabawka będzie  służyć dłużej :)

Jaki szarpak dla psa wybrać?

Wybór szarpaków jest naprawdę ogromy -> zobacz tutaj

  • Dobierz odpowiedni rozmiar szarpaka do wielkości Twojego psa.
  • Jeśli masz psa który jest duży i silny wybierz szarpak zaopatrzony w specjalny uchwyt.
  • Fajnie sprawdzają się szarpaki z naturalnej owczej wełny. Są wręcz uwielbiane przez psy owczarki.
  • W domu baw się szarpakami wydającymi dźwięki lub wypełnionymi szeleszczącymi materiałami.
  • Możesz też wybrać szarpaki w kształcie ażurowej piłki. Nasz pies uwielbia zabierać "ażury" na wycieczki.
  • Co powiesz na szarpak w kształcie ringo? To jest hit do zabawy z psem.

Wstań z łóżka i poprzeciągaj się z psem :)

super szarpaki dla psów

Niedziela Poniedziałek Wtorek Środa Czwartek Piątek Sobota Styczeń Luty Marzec Kwiecień Maj Czerwiec Lipiec Sierpień Wrzesień Październik Listopad Grudzień

Nowe konto zarejestrowane

Dodaj swojego pupila

Posiadasz już konto?
Zaloguj się lub Zresetuj hasło
0