Jaki żwirek dla kota wybrać?

person Autor: We Love Pet list W: Blog Opublikowano: comment Komentarze: 0 favorite Wyświetlenia: 1639

O ile psy są zwierzętami, które potrzebują aktywność na świeżym powietrzu, o tyle koty potrafią całe życie przesiedzieć w zamknięciu, choć obecnie możemy obserwować zyskujący na popularność trend zabierania mruczków na smyczy na spacery. Wyjścia na zewnątrz z psami są ważne również ze względu na ich potrzeby fizjologiczne (załatwiają się na zewnątrz). Kot natomiast potrzebuje kuwety, którą to zasypuje się specjalnym żwirkiem (kuwety należy regularnie sprzątać, a żwirek co jakiś czas wymieniać na świeży). Wobec tego, jaki żwirek dla kota wybrać? Jakie rodzaje żwirków dla kota oferują producenci? Co warto wziąć pod uwagę przy zakupie? Który należy uznać za najlepszy żwirek dla kota? Radzimy jak wybrać żwirek dla kota!

Jak wybrać żwirek dla kota?

Zanim kupimy tzw. pierwszy lepszy żwirek, warto zadać sobie pytanie jaki żwirek dla kota będzie odpowiedni i co to właściwie oznacza, a więc jakie czynniki decydują o tym, że dany produkt to najlepszy żwirek dla kota. Zatem, jak wybrać żwirek dla kota spośród dostępnych na rynku rodzajów? Żwirek dla kota - z czego warto zdawać sobie sprawę – to jeden z podstawowych elementów higieny kota. Poszczególne typy różnią się natomiast surowcem, z jakiego zostały wykonane. Każdy surowiec posiada nieco inne właściwości. Poza tym, niektóre z nich mają naturalny zapach, inne są wyraźnie aromatyzowane. Co więcej, niektóre bardziej roznoszą się po całym mieszkaniu, inne mniej. Warto przy tym pamiętać, że nie zawsze to, co zaproponujemy mruczkowi, bo według nas jest praktyczne, samemu zainteresowanemu przypadnie do gustu. W tym względzie zwierzęta również mają swoje indywidualne preferencje i o tym musimy pamiętać.

Rodzaje żwirków dla kota

Zastanawiając się jak wybrać żwirek dla kota, warto mieć na względzie, że zawsze dobrym punktem wyjścia jest zapoznanie się z ofertą, w tym przypadku dostępnymi na rynku rodzajami żwirków dla kota. Otóż, w sklepach z produktami dla zwierząt domowych znajdziemy cztery główne typy żwirków, czyli: żwirki bentonitowe, drewniane, kukurydziane oraz silikonowe. Poszczególne rodzaje żwirków dla kota, oczywiście poza materiałem, z jakiego zostały wykonane, różnią się rozmiarem drobinek i ich fakturą, wydajnością, stopniem, w jakim pochłaniają przykre zapachy i zapachem. Warto również wiedzieć, że żwirki bentonitowe posiadają bardzo dobre właściwości zbrylające (formują większe grudki, które wystarczy regularnie wyrzucać do kosza). Żwirki drewniane wystarczają aż na ponad miesiąc, świetnie pochłaniają zapachy, a do tego można je spłukiwać w toalecie – są więc w 100% naturalne i ekologiczne. Podobnie sprawa ma się ze żwirkami kukurydzianymi. Z kolei żwirek silikonowy dobrze pochłania nieczystości, za to szybko zmienia kolor, w związku z czym wygląda mało estetycznie. Poza tym, nie można go spłukiwać w toalecie. Podsumowując, jaki żwirek dla kota jest zwyczajnie najlepszym żwirkiem dla kota?

Produkty w kategorii higiena kota znajdziecie w naszym sklepie internetowym. 

Najlepszy żwirek dla kota

Każdy właściciel mruczka stał kiedyś przed nie lada dylematem jaki żwirek dla kota wybrać. Niektórzy wciąż poszukują tego najlepszego. Żwirek dla kota to rzeczywiście ważna sprawa. Niestety, o ile możemy podpowiedzieć jak wybrać żwirek dla kota, tzn. jakie czynniki warto wziąć pod uwagę w procesie decyzyjnym, o tyle nie sposób jednoznacznie określić, który to ten idealny. Jak już zostało wspomniane, zwierzęta są różne i mają indywidualne preferencje. Stąd u jednych sprawdzi się np. żwirek drewniany, u innych egzamin zda silikonowy. Krótko mówiąc, najlepszy żwirek dla kota to ten, który podpasował Twojemu kotu.

Niedziela Poniedziałek Wtorek Środa Czwartek Piątek Sobota Styczeń Luty Marzec Kwiecień Maj Czerwiec Lipiec Sierpień Wrzesień Październik Listopad Grudzień

Nowe konto zarejestrowane

Dodaj swojego pupila

Posiadasz już konto?
Zaloguj się lub Zresetuj hasło
0