Jakie są najlepsze zabawki dla szczeniaka?

person Autor: Paweł list W: Blog Opublikowano: comment Komentarze: 0 favorite Wyświetlenia: 5157

Przywozisz 8 tygodniowego szczeniaka do domu. Na początku jest trochę przestraszony. Niepewnie porusza się po mieszkaniu. Przytulasz go i spędzasz z nim dużo czasu. Mały piesek przyzwyczaja się do nowego otoczenia.

Nagle, nie wiadomo kiedy okazuje się, że masz ... małego potworka. Od samego rana biega za Tobą, podgryza Ci kostki, dziurawi skarpety. Palce rąk są idealne do gryzienia, a dłonie masz porysowane przez szczenięce pazurki i ostre jak igiełki ząbki :) Myślisz, ja chyba dostałam małego psiego agresora. Szukasz porady u hodowcy, sprawdzasz w internecie … Tak, wszyscy Ci mówią, że to naturalne dla małego pieska, a Ty musisz spróbować przekierować takie zachowanie szczeniaka na zabawki.

Jak przekierować? W chwilach zabawy lub w czasie kiedy piesek ma ochotę Cię podgryzać, zamiast swoich dłoni podsuwasz mu zabawkę. Próbujesz zainteresować psa zabawką, przekonać go, że może być dla niego tak atrakcyjna jak Twoje dłonie czy kostki. Takie działanie nazywamy właśnie przekierowaniem uwagi psa na zabawkę.

zabawka gryzak dla szczeniaka

SPIS TREŚCI:

 • Zabawki do gryzienia dla szczeniaka.
 • Zabawki do przeciągania się ze szczeniakiem.
 • Zabawki rozwijające psychikę szczeniaka.
 • Zabawki psie przytulanki.

Zabawki do gryzienia dla szczeniaka.

Gdy malutkie pieski przebywają ze sobą jeszcze pod okiem mamy, spędzają czas na wspólnej zabawie. Często wzajemnie się podgryzając. Takiej zabawy szczeniak oczekuje w Twoim domu. 

Najczęściej jako pierwsza zabawka dla psa wybierane są właśnie gryzaki dla  szczeniaka. Te zabawki dla piesków służą do przekierowania na nie instynktu gryzienia. Kupując je musisz zwrócić uwagę aby były bezpieczne i specjalnie wykonane dla czworonożnego malucha. 

Zaproponuję Ci kilka rodzajów gryzaków specjalnie dostosowanych dla szczeniaka:

 • gryzaki imitujące naturalny patyk, ale nie rozpadają się na niebezpieczne dla psa drzazgi.
 • gryzaki dentystyczne ze specjalnymi wypustkami i tasiemkami, które masują dziąsła i czyszczą zęby szczeniaka,
 • super wytrzymałe gryzaki KONG, wykonane ze specjalnej gumy. Możesz  schować wewnątrz pyszny psi przysmak, na przykład pasztet,

gryzak bezpieczny patyk dla szczeniaka  gryzak dentystyczny dla szczeniaka  KONG dla szczeniaka

 • gryzaki z piszczałkami, które po ugryzieniu wydają dźwięki podobne do tych które wydają szczeniaki bawiąc się w stadzie
 • naturalne gryzaki wykonane z korzenia wrzośca, które wabią pieski zapachem i smakiem,
 • naturalne gryzaki dentystyczne WHIMZEES, które piesek powolutku zjada w całości przy okazji czyszcząc zęby,
 • zdrowe mięsne przysmaki dla szczeniąt, 

gryzak dla szczeniaka z piszczałka  gryzak dentystyczny dla szczeniaka WHIMZEES  gryzak z korzenia wrzośca dla szczeniaka

Zabawki do przeciągania się ze szczeniakiem.

Szczególnie atrakcyjną dla szczeniaczka formą zabawy jest przeciąganie i szarpanie. To także szczególna chwila do nawiązania więzi z pieskiem, który przybył do naszego domu.

Zabawki, które pozwolą nam do takich igraszek nazywamy szarpakami dla psa.

Musisz pamiętać, żeby stosować delikatne ruchy podczas takiej zabawy.

Tak samo szarpak dla szczeniaka powinien być mały i wykonany z materiałów, które będą odpowiednie dla delikatnych zębów.

szarpak dla szczeniaka WUBBA  szarpak dla szczeniaka topik  szarpak dla szczeniaka PULLER

Więcej o szarpakach dla psów i sposobie zabawy napisałem we wpisie: Czy szarpak dla psa to najlepsza zabawka?

Zabawki rozwijające psychikę szczeniaka.

Bawiąc się z psem nie możesz zapomnieć o rozwoju umysłowym Twojego czworonożnego przyjaciela. Do tego mogą posłużyć Ci psie zabawki, które będą wymagały od pupila sprytu w celu osiągnięcia celu. Celem najczęściej będzie zdobycie ulubionego przysmaku. Taką umysłową rozrywkę najlepiej rozpocząć ze szczeniakiem jak najwcześniej.

Na początek proponuję psie zabawki ze specjalnymi otworami i miejscami do umieszczania przysmaków. Szczeniak bawiąc się nimi poczuje noskiem, że coś tu jest smacznego. Przy pomocy języka i zębów będzie walczył z zabawką aby uwolnić z niej smakowitą przekąskę.

Kiedy Twój pies pozna już tę formę zabawy zaproponuj mu coś trudniejszego. Gry logiczne dla szczeniaka. Pamiętaj aby rozpocząć od tych najbardziej prostych aby go nie zniechęcić. Fajne są kule, z których podczas zabawy wysypują się niespodziewanie smaczki dla psa.

zabawka na smaczki dla szczeniaka  piłka na smaczki dla szczeniaka  gra logiczna dla szczeniaka

Zabawki psie przytulanki.

Na końcu doradzę Ci zabawki, które staną się dla szczeniaka towarzyszami. Wszelkiego rodzaju lekkie materiałowe, włochate zabawki pluszaki.

Takie zabawki ze względu na materiał wykonania łatwo przejmują zapachy szczeniaka. Są łatwe do przenoszenia. Pozwolą małemu pieskowi na wyciszenie się i poczucie bezpieczeństwa. Często będzie z nimi spał.

Tylko pamiętaj żeby ich nie prać za często :)

zabawka dla szczeniaka przytulanka  zabawka dla szczeniaka do spania  zabawka pluszak dla szczeniaka

Niedziela Poniedziałek Wtorek Środa Czwartek Piątek Sobota Styczeń Luty Marzec Kwiecień Maj Czerwiec Lipiec Sierpień Wrzesień Październik Listopad Grudzień

Nowe konto zarejestrowane

Dodaj swojego pupila

Posiadasz już konto?
Zaloguj się lub Zresetuj hasło
0