Jakie szelki dla kota wybrać?

person Autor: We Love Pet list W: Blog Opublikowano: comment Komentarze: 0 favorite Wyświetlenia: 636

Na przestrzeni lat podejście do opieki nad zwierzętami bardzo się zmieniło. Weźmy choćby koty. Jeszcze nie tak dawno temu, na wsi koty postrzegano jako zwierzęta półdzikie/półudomowione, w związku z czym spędzały czas głównie na podwórzu, a spały w szopach, garażach, bądź na gankach domów. Z czasem koty zaczęli kupować/adoptować mieszkańcy miast. Wówczas to okazało się, że osobniki te bardzo dobrze czują się również w niewielkich mieszkaniach w blokach, co więcej nawet nie potrzebują wychodzić na zewnątrz. Dziś natomiast wielu właścicieli kotów „miejskich” decyduje się wyprowadzać koty na spacery. I tak też, w sklepach z artykułami dla zwierząt znaleźć można szelki, smycze, obroże dla kota zaprojektowane specjalnie z myślą o mruczkach. Jakie szelki dla kota są jednak odpowiednie? Które wybrać spośród dostępnych na rynku modeli? Czym kierować się przy zakupie kocich szelek? Na co zwrócić szczególną uwagę? Jak dobrać szelki dla kota? Podpowiadamy, jak dopasować najlepsze szelki dla kota!

Kocie szelki

Jeśli mamy zamiar nieco urozmaicić żywot swojemu kotu i zacząć wychodzić z nim na spacery, potrzebować będziemy szelek, smyczy, obroży. Najlepiej już od młodości przyzwyczajać milusińskiego do kocich szelek i zabierać go na zewnątrz. Wówczas istnieje spore prawdopodobieństwo, że przechadzki na świeżym powietrzu staną się jego ulubionym zajęciem. O ile na otwartej przestrzeni psy można odpinać ze smyczy, pozwalać im się wybiegać, o tyle koty warto zawsze mieć na smyczy, ponieważ z natury są to zwierzęta dzikie i płochliwe. Stąd też, warto zaopatrzyć się w solidne, wygodne szelki i smycz, dzięki którym unikniemy ewentualnej ucieczki kota w momencie, gdy coś go wystraszy. Poza tym, kocie szelki wraz ze smyczą przydadzą się w czasie dalszych podróży czy wizyt u weterynarza. Zatem, jak dobrać szelki dla kota? Które modele to najlepsze szelki dla kota i w związku z tym jakie szelki dla kota wybrać?

Jak dobrać szelki dla kota?

Jeśli mamy zamiar wychodzić ze swoim mruczkiem na spacery, konieczne powinniśmy zainwestować w odpowiednie kocie szelki i smycz. Jakie szelki dla kota kupić? Jakie czynniki i parametry uwzględnić przy zakupie? Jak dobrać szelki dla kota, aby mieć pewność, że zapewniają zwierzęciu należyty komfort, a jednocześnie są porządne i trwałe? Otóż, zanim zdecydujemy się na konkretny model, pod uwagę powinniśmy wziąć: rozmiar kocich szelek, materiał z jakiego zostały wykonane, rozłożenie pasków, a także rodzaj zapięcia. Wymienione elementy zadecyduje nie tylko o wygodzie i jakości szelek, ale też o bezpieczeństwie i zdrowiu naszego pupila. Co to oznacza? Jakie szelki to najlepsze szelki dla kota?

Najlepsze szelki dla kota

Bez wątpienia zakup kocich szelek warto dobrze przemyśleć, zastanowić się jak dobrać szelki dla kota, aby były dla niego komfortowe, bezpieczne, ale też wytrzymałe i wygodne w użytkowaniu. W takim razie, jakie szelki dla kota to najlepsze szelki? Dla kota szelki powinny być przede wszystkim dopasowane co do centymetra. Celem ustalenia optymalnego rozmiaru, mruczka trzeba zmierzyć – jego długość od nosa do nasady ogona, obwód szyi, klatki piersiowej i brzucha. Kocie szelki z jednej strony powinny dobrze przylegać do ciała zwierzęcia, z drugiej nie mogą uciskać czy krępować jego ruchów. Spośród dostępnych na rynku, najlepsze szelki dla kota to te, wykonane z mocnego, odpornego na zmienne warunki pogodowe i przyjemnego w dotyku materiału, np. bawełny, poliestru tetrowego bądź nylonu. Zapięcie takich szelek jest w miarę możliwości niewielkie po to, by nie uwierało kota, a jednocześnie solidne.

Niedziela Poniedziałek Wtorek Środa Czwartek Piątek Sobota Styczeń Luty Marzec Kwiecień Maj Czerwiec Lipiec Sierpień Wrzesień Październik Listopad Grudzień

Nowe konto zarejestrowane

Dodaj swojego pupila

Posiadasz już konto?
Zaloguj się lub Zresetuj hasło
0