Jakie legowisko dla kota wybrać?

person Autor: We Love Pet list W: Blog Opublikowano: comment Komentarze: 0 favorite Wyświetlenia: 458

Nie da się ukryć, że koty, choć udomowione bywają bardzo charakterne, uwielbiają podążać własnymi ścieżkami, a w porównaniu do psów mają ograniczone zaufanie do człowieka. Zresztą, wśród miłośników kotów zwykło się żartować, że to one są prawdziwymi panami w naszych domach, a nie na odwrót. Nie oznacza to jednak, że decydując się na zakup lub adopcję mruczka możemy go pozostawić samego sobie. Wprost przeciwnie, aby zwierzę było szczęśliwe i zdrowe musimy stworzyć mu ku temu odpowiednie warunki. Poza żywieniem, higieną i rozrywką, bardzo ważną kwestią jest odpoczynek. Stąd równie istotny, co odpowiednia karma, prawidłowa wielkość i częstotliwości posiłków, stały dostęp do świeżej wody, regularne czesanie (a w razie potrzeby również kąpanie), sprzątanie kuwety, zakup polecanych dla kotów zabawek i poświęcanie swojemu pupilowi czasu na wspólną zabawę, może okazać się dobór domku/legowiska. Czy rzeczywiście jest ono konieczne i czemu służy? Jakie legowisko dla kota wybrać? Jakie modele legowisk są lepsze – legowisko typu łóżko dla kota czy też legowisko-budka dla kota?

Domki/legowiska

Przyznajmy sobie szczerze - domki/legowiska dla kota dla większości tych z nas, którzy dopiero co kupili/zaadoptowali kota to kwestia drugoplanowa. Zdecydowanie ważniejszy wydaje się dla nas zakup miseczek na karmę i wodę, zapasu kociej karmy, kuwety oraz żwirku. I rzeczywiście, wymienione produkty to absolutna podstawa. Mimo wszystko nie możemy zapominać, że specjalne miejsce do wypoczynku dla mruczka zdecydowanie poprawia jego komfort psychiczny i samopoczucie. Na potwierdzenie tego, jak istotne jest wygodne łóżko dla kota czy też legowisko-budka dla kota warto wspomnieć, że zwierzęta te przesypiają między 12 a 16 godzin na dobę, a więc znacznie więcej niż my, ludzie. Z tego też powodu, powinniśmy przyłożyć się do wyboru odpowiedniego legowiska, które będzie sprzyjało relaksowi i regeneracji sił. Jakie legowisko dla kota zatem kupić?

Łóżko dla kota

W poszukiwaniu idealnego posłania dla swojego kota z pewnością natkniemy się na dwa najpopularniejsze rodzaje, a mianowicie legowiska typu łóżko dla kota oraz legowisko-budkę dla kota. Czym się one od siebie różnią i jakie legowisko dla kota wybrać? Otóż, musimy wiedzieć, że łóżko dla kota to najprostszy, najbardziej klasyczny rodzaj posłania przeznaczonego dla kotów. Jak sama nazwa wskazuje przypomina on maleńkie łóżko, kanapę bądź materac. Takie legowisko to dobra opcja dla zwierząt, które potrzebują totalnej swobody ruchów, co chwile leniwie się przeciągają, a wylegując się lubią mieć oko na to, co dzieje się w ich otoczeniu. Łóżko dla kota, który z kolei uwielbia się wtulać i wiecznie szuka przytulnego schronienia, by w ciszy i spokoju wypocząć to już nie najlepszy pomysł. Wówczas warto zdecydować się na jeden z modeli legowisk-budek dla kota.

Legowisko-budka dla kota

To, jakie legowisko dla kota będzie najlepsze w głównej mierze zależy od samego kota, jego charakteru i usposobienia. Osobniki, które podczas snu/odpoczynku co i rusz przeciągają się oraz zwierzęta z natury ciekawskie z pewnością polubią się z posłaniem w formie łóżka. Dla kota, który na czas relaksu poszukuje spokoju, potrzebuje wyciszenia, ceni sobie prywatność, za to nie znosi, gdy ktokolwiek lub cokolwiek przeszkadza mu, gdy próbuje drzemać, idealną opcją będzie natomiast legowisko-budka dla kota. Jak sama nazwa wskazuje budki/legowiska przypominają kształtem budę, a więc są zabudowane, a jednocześnie wykonane z przyjemnego w dotyku, miękkiego materiału, np. z filcu. Poza tym, takie legowiska doskonale sprawdzają się podczas transportu kotów.

Niedziela Poniedziałek Wtorek Środa Czwartek Piątek Sobota Styczeń Luty Marzec Kwiecień Maj Czerwiec Lipiec Sierpień Wrzesień Październik Listopad Grudzień

Nowe konto zarejestrowane

Dodaj swojego pupila

Posiadasz już konto?
Zaloguj się lub Zresetuj hasło
0