Jak dobrać szelki dla psa?

person Autor: We Love Pet list W: Blog Opublikowano: comment Komentarze: 0 favorite Wyświetlenia: 468

Codzienne spacery to jeden z istotniejszych obowiązków każdego opiekuna psa. Czas na świeżym powietrzu jest cenny nie tylko przez wzgląd na potrzeby fizjologiczne zwierzęcia, ale też jego zdrowie i samopoczucie. Odpowiednia dawka aktywności fizycznej przekłada się na dobrą kondycję, prawidłowe funkcjonowanie układu trawiennego, odpornościowego, krwionośnego, pozwala utrzymać właściwą wagę, a także dostarcza psu energii i umożliwia zaspokajanie fundamentalnych potrzeb związanych z węszeniem i tropieniem. Poza tym, wyjście na dwór to idealna okazja do wspólnej zabawy z psem i uczenie go nowych umiejętności i sztuczek, co dodatkowo wzmacnia więź. Do wychodzenia ze swoim czworonożnym przyjacielem na spacery potrzebujemy jednak niezbędnych akcesoriów, w tym smyczy oraz obroży lub szelek dla psa, które muszą być idealnie dopasowane. Wobec tego, jak dobrać szelki dla psa? Które spośród dostępnych na rynku rodzajów szelek dla psa są najlepsze? Jakie rozmiary szelek dla psa mamy do wyboru? W końcu, jak dopasować szelki dla psa ze względu na materiał wykonania?

Rodzaje szelek dla psa

Jak dobrać szelki dla psa? Otóż, w pierwszej kolejności warto zorientować się jakie rodzaje szelek dla psa oferują współcześni producenci. Szelki dla psa na ogół dzieli się na: szelki dla szczeniąt, klasyczne szelki spacerowe, szelki sportowe i treningowe. Jako, że każde z nich znajdują nieco inne zastosowanie, nie sposób jednoznacznie wskazać najlepszych. Warto natomiast podkreślić co odróżnia od siebie poszczególne rodzaje szelek dla psa. I tak też, szelki dla szczeniaków przystosowane są do młodych psów, które dopiero uczą się chodzenia na smyczy i prawidłowego zachowania na spacerze. Tego typu akcesoria są nieco bardziej zabudowane od pozostałych, a w miejscu, które po założeniu szelek przylega do klatki piersiowej zwierzęcia wykonane z miękkiego materiału. Dzięki temu, nawet gdy szarpniemy za smycz, szelki nie uszkodzą delikatnej skóry szczeniaka. Spacerowe szelki dla psa to z kolei najbardziej uniwersalny ze wszystkich rodzajów, przeznaczone do codziennych spacerów. Do wyboru mamy przy tym szelki typu guard, składające się z dwóch kół i pasków u góry i na dole, a także szelki typu walk-in, które położone na podłodze układają się w dwa trójkątny na przednie łapy psa. Natomiast szelki sportowe to akcesoria zaprojektowane specjalnie dla psów, które wraz ze swymi właścicielami uprawiają aktywność fizyczną (bieganie, jazda na rolkach). Ostatni rodzaj szelek dla psa, czyli szelki treningowe służą z kolei do nauki chodzenia na smyczy przy nodze. W zależności od rodzaju aktywności wystarczy więc wybrać odpowiednie, po czym przystąpić do dopasowania właściwego rozmiaru szelek dla psa, a także materiału.

Rozmiary szelek dla psa

Nie wystarczy wybrać odpowiedniego rodzaju szelek dla psa, aby mieć pewność, że będą bezpieczne i wygodne dla naszego pupila. Ogromnie ważna jest również ich wielkość. Jak dobrać szelki dla psa pod względem ich rozmiaru? Szelek dla psa właściwie nie sposób dopasować, jeśli uprzednio nie zmierzymy zwierzęcia – tego akurat możemy być pewni. Stąd też, przed zakupem należy zmierzyć obwód szyi oraz obwód klatki piersiowej (tuż za przednimi łapami) psa, po czym otrzymany wynik porównać z wymiarami dostępnych na rynku rozmiarów szelek dla psa. Natomiast, jak dopasować szelki dla psa biorąc pod uwagę materiał wykonania?

Jak dopasować szelki dla psa ze względu na materiał?

Ostatnią już z tych najistotniejszych kwestii, jakie należy uwzględnić przy wyborze szelek dla psa jest materiał, z jakiego te zostały wykonane. Również pod względem materiału, współcześni producenci oferują różne rodzaje szelek dla psa, m.in. z poliestrowej lub nylonowej taśmy oraz szelki skórzane. Za najlepsze, tj. najbezpieczniejsze i najwygodniejsze dla psa zdecydowanie trzeba uznać te wykonane z mocnego, a jednocześnie lekkiego, przyjemnego w dotyku i szybkoschnącego materiału.

Niedziela Poniedziałek Wtorek Środa Czwartek Piątek Sobota Styczeń Luty Marzec Kwiecień Maj Czerwiec Lipiec Sierpień Wrzesień Październik Listopad Grudzień

Nowe konto zarejestrowane

Dodaj swojego pupila

Posiadasz już konto?
Zaloguj się lub Zresetuj hasło
0