Higiena jamy ustnej psa

person Autor: We Love Pet list W: Blog Opublikowano: comment Komentarze: 0 favorite Wyświetlenia: 1419

Żywienie, spacery, zabawa, wizyty u weterynarza, a także pielęgnacja – na barkach właścicieli psów spoczywa sporo obowiązków. Kiedy czworonożny pupil trafia pod nasz dach, to my jesteśmy za niego w pełni odpowiedzialni i to od nas w głównej mierze zależy jego zdrowie i samopoczucie. Zwierzę samo o siebie nie zadba, w wielu kwestiach jest zdane na nas. Nie inaczej jest z higieną. Regularne czesanie, kąpiele, strzyżenie (o ile jest zalecane dla danej rasy), obcinanie pazurów, czyszczenie uszu, przemywanie oczu oraz higiena jamy ustnej psa to zabiegi, których nie powinniśmy lekceważyć. Na ile ważna jest higiena zębów u psa, jak zapewnić właściwą swojemu szczekającemu przyjacielowi i na czym ona polega? Czy szczotka i pasta do zębów dla psa są w tym celu niezbędne? Jakie jeszcze akcesoria przydają się do czyszczenia zębów dla psa?

Higiena zębów u psa

Higiena jamy ustnej psa jest równie istotna, co u ludzi. Zwierzęta te, tak samo, jak my początkowo mają zęby mleczne, które w wieku szczenięcym są wymieniane na zęby stałe. Stałe zęby towarzyszą już psom do końca życia, o ile z czasem nie zaczną wypadać. Musimy bowiem wiedzieć, że na psim uzębieniu również gromadzi się płytka nazębna. Jej nadmiar powoduje wiele nieprzyjemnych konsekwencji. Brak odpowiedniej higieny zębów u psa prowadzi do ich psucia się, czemu zazwyczaj towarzyszy ból. To z kolei przekłada się na problemy z gryzieniem, a więc i jedzeniem. Ostatecznie, zaniedbane, chore zęby wypadają. Poza tym, niedostateczna higiena psa w obrębie jamy ustnej jest przyczyną przykrego zapachu, a jak wiadomo nieświeży oddech jest nieprzyjemny i dla psa, i dla nas, opiekunów. W związku z tym, jeśli tylko mamy to szczęście mieć czworonożnego przyjaciela, musimy wziąć za niego pełną odpowiedzialność i czym prędzej przyzwyczaić go do szczotki i pasty do zębów dla psa, a także innych, pomocnych akcesoriów do czyszczenia zębów – dla psa, na szczęście, wiele z nich może okazać się całkiem przyjemnymi!

Szczotka i pasta do zębów dla psa

Dla prawidłowej higieny naszego pupila, m.in. musimy zadbać o regularne czyszczenie jamy ustnej. U zwierząt tych również zęby myje się przy pomocy specjalnej szczotki i pasty do zębów dla psa. Przy ich użyciu należy szczotkować zęby swojego psa średnio raz na dwa tygodnie. Nie zdziwmy się, jeśli przy pierwszej takiej próbie nasz czworonożny przyjaciel nie będzie chciał współpracować - szczotka i pasta do zębów dla psa zwykle nie należą do jego ulubionych gadżetów. Mimo to nie poddawajmy się – zróbmy, co tylko w naszej mocy, by chociaż dwa razy w miesiącu pies pozwolił umyć sobie w ten sposób zęby. Z czasem na pewno będzie nam to szło sprawniej, a zwierzę będzie spokojniejsze. Poza tym, nie zapominajmy o innych, również bardzo skutecznych produktach do czyszczenia zębów dla psa.

Akcesoria do czyszczenia zębów dla psa

Szczotka i pasta do zębów dla psa to podstawa prawidłowej higieny zębów u psa. Niemniej nie powinniśmy na tym poprzestawać. O higienę jamy ustnej psa musimy dbać każdego dnia, a nie tylko raz na jakiś czas! Na szczęście jest to bardzo proste i dla wszystkich psów bardzo przyjemne! Do czyszczenia zębów dla psa na co dzień wystarczy bowiem zaopatrzyć się w zestaw tzw. gryzaków. Dentystyczne gryzaki to idealne gadżety, które nie tylko ułatwiają czyszczenie zębów z zalegających resztek pokarmu oraz gromadzącej się płytki nazębnej, ale też dostarczają sporo radości, ponieważ pies traktuje gryzak, jak zabawkę.

Niedziela Poniedziałek Wtorek Środa Czwartek Piątek Sobota Styczeń Luty Marzec Kwiecień Maj Czerwiec Lipiec Sierpień Wrzesień Październik Listopad Grudzień

Nowe konto zarejestrowane

Dodaj swojego pupila

Posiadasz już konto?
Zaloguj się lub Zresetuj hasło
0